Ai nástroje pro webaře

U všech AI nástrojů dbejte na informační bezpečnost a čtěte podmínky, hlavně co se týká bezpečnosti dat.

Nevýhoda některých ai je, že jsou celkem pomalé. Ono jsou rychlejší, než když si to děláte sami. Když na to koukáte, jak se točí kolečko, přijde vám to jako věčnost.

Chci používat na denní bázi:

https://library.relume.io/ – Vyzkoušet se dá zdarma – návrhář sitemap a wireframů, možnost exportu do figmy a webflow. Generuje i texty, ale zatím v angličtině.

https://pi.ai/ – Zdarma – celkem dobrá personální ai. Mluví v angličtině, pamatuje si, o čem jste se bavili, můžete s ní probrat, jak zlepšit své workflow, co odpovědět na e-mail, navrhnout průchod službou, funelly, obsah stránky, persony, vylepšení vlastních služeb, nebo si zahrát trivia kvíz a prostě se jenom vypsat. Nejlíp mi s ní jde brainstorming. Nevím proč si myslím, že je to ona, asi je to tím spíš feminním brandem.

https://framer.com/ – Zdarma určité funkce – Ai powered. Určitě výrazně urychluje tvorbu jednodušších webů, responzivitu řeší prakticky sám, no code řešení, ale hodí se trochu rozumět tomu, jak má být web rozvržený v kódu (sekce, sloupce,…). Můžete do něj importovat návrh z figmy a web tak rovnou zprovoznit. Návrh ale musí být uričtým způsobem připravený.

Zatím nepovažuju za aplikovatelné, ale přijde mi, že až se rozvinou, bude to hodně užitečné:

https://www.personal.ai/ – Určitý počet dat zdarma. – umožní vám vytvořit si chat s klientem a nahrát dokumenty a texty, které vám poslal. Ušetří práci, klient se vás může na cokoliv zeptat, pokud ai zná odpověď (z vašich předchozích konverzací a z dokumentů), odpoví mu za vás, stejně tak vy si můžete psát „s klientem“ ale píšete si daty, která už personal.ai má uložená. Nepamatujete si slíbené termíny? Rozpočty? Klientovy obavy? Nahrajte si dotazník a pak si s klientem prostě chatujte. Zřejmě by bylo možné nahrávat i přepisy rozhovorů z online callů. Jeden projekt a omezený počet dat zdarma. Má i aplikaci, předpokládám, že v té by to mohlo jít rychleji.
Pokud si ale dobře vybavuji podmínky, tak používá nezabezpečenou komunikaci, což by v rámci GDPR myslím neprošlo. Můžeme to ale sledovat.

https://www.hyperwriteai.com/ – Zdarma určitý počet dotazů – tohle je hodně cool, ale taky mi to přijde celkem drahý. Takže jsem zatím neinvestovala (momentálně 40 eur měsíčně). Umí prompty jako: projdi všechny e-maily a napiš drafty odpovědí. Taky se naučí, jak píšete z toho, že si projde vaše e-maily a styl komunikace. Chtěla jsem vyzkoušet třeba: Najdi všechny newslettery a odhlaš mě z nich, ale došly mi kredity na testování.

https://afforai.com/ – zdarma určitý počet kreditů – afforai připomíná personal.ai. Nahrála jsem si tam dotazník od klienta a teď se mohu zpětně doptávat na to, co v něm zmiňoval, nechat si to shrnout, nebo jaké je jeho usp.

Chci prozkoumat, ale ještě jsem nenašla využití:

https://mindos.com/ – Zdarma určitý počet kreditů denně. – Má chatboty na konkrétní témata, můžete si vytvořit i vlastního. Některý vám pomůže udělat byznys report, jiný napsat text písně. Píše v angličtině, ale výsledek může přeložit do češtiny, když mu to zadáte. Rozhodně chci prozkoumat, co se stane, když natrénuju svýho chatbota. Zatím jsem ale nevymyslela pro jaký účel.

https://www.clay.com/ – zdarma určitý počet kreditů – Jde spíš o CRM a headhunting nástroj, umí ale stáhnout data a udělat z nich přehlednou tabulku. Chcete vědět, kolik kaváren se nachází ve vašem okolí, abyste si mohli zmapovat konkurenci? Nebo zjistili, kolik z nich nemá webové stránky? Zeptejte se.

Pin It on Pinterest