Naučím vás dělat pořádné weby jednoduše

Vidíte tu fotku vpravo? To je můj pracovní stůl. Chci vám ukázat, že na to, abyste mohla dělat skvělé weby, nepotřebujete žádné fancy vybavení. To nejdůležitější máte ve své hlavě – otevřenou mysl, chuť učit se a komunikovat s lidma a v neposlední řadě i trochu té zdravé drzosti. Bude z vás totiž žena v IT!  🙂 

V tvorbě dobrých webů vidím obrovskou příležitost, je po nich čím dál větší poptávka (vím to, protože sama nestíhám odmítat zakázky). Za 16 let své webové praxe jsem nasbírala obrovské množství vědomostí a zkušeností, které si nechci nechat jen pro sebe.

 

Weby můžete dělat kdekoliv a kdykoliv. A nemusíte být technicky zdatné. Zvládnete to 

Žádné „ale“ není. Jste jen vy a chuť posouvat se

Krutou pravdou je, že 90 % webů, na které narazíte na internetu, je prostě špatných. Vy ale takové dělat nemusíte. Za svou praxi jsem si vytvořila spoustu lifehacků a zoptimalizovaných procesů, které vám ve skupinách na Facebooku nikdo neprozradí. Já vám ušetřím čas i starosti a ty svoje vás ráda naučím. 

Není důležité, kolik máte zkušeností a co přesně potřebujete naučit, na všem se domluvíme. Navíc jsem chápává, trpělivá, umím věci vysvětlit srozumitelně a podpořím vás, když si nebudete jistá v kramflecích. Prostě odborná i psychická podpora v jednom. 🙂

 

 

 

 

 

 

Co ode mě můžete čekat?

Nejsem žádný programátor ze staré školy. Věci si dělám po svým, ale vždy jen tak, aby perfektně fungovaly. 

 

nEPOTŘEBUJETE UMĚT PROGRAMOVAT

Mám na to svoje vychytávky. Kódování musíte ovládat jen trochu, ale dá se bez toho obejít. Ukážu vám, jak se to snadno naučit.

Jsem unicorn designer

Co se za tímhle vtipným názvem schovává? Že jsem grafický designér a vývojář v jedné osobě. A kdo tohle umí, ví, že se neztratí.

HTML a CSS

Umím i PHP a MySQL, ale nebudu vás mořit s něčím, co jsem několik let sama nepoužila.

Grafický design

Několik let jsem dělala pod vedením vynikajícího grafického designéra – brand, logo, ilustrace, tiskoviny i digitální tvorba pro online marketing. To je moje. 

Jsem študovaná ajtačka

Takže vím, jak to nedělat. 🙂 Dokonce jsem jako svou diplomku zpracovala tvorbu webu na WordPressu agilním přístupem.

Obsah je král

Je to první věc, která mě na webu zajímá. Jestli navrhujete jako první grafiku, provedu spoustu očistných rituálů, aby vás to už nikdy nenapadlo. A baví mě copy. Miluju dobrý copy!

Pamatuji, jak se dělaly weby v roce 2004

V tom roce vzniknul Facebook. A ne, nejsem tak stará, jen jsem začala hooodně brzo. Konkrétně v jedenácti.

SEO, SOCKY, PROPAGACE

Ne že bych o tom věděla všechno, ale vím, kam zabruslit, aby to do sebe krásně zapadlo a vaši klienti dostali to nejlepší.

WordPress, divi a jiné

WordPress není jediná platforma o které se můžeme pobavit. Vaši klienti totiž možná budou potřebovat úplně jiná řešení.

Vzhled na míru, nebo šablona?

Kdo ví? Co kdo ví… důležité je, kdo poradí! Za posledních pár měsíců jsem si našla proces, který vám pomůže tenhle oříšek rozlousknout podstatně rychleji.

Do 2 sekund

Před rokem jsem udělala jeden slušnej fuckup. Všechno zlý je ale… však víte. Díky němu jsem se totiž naučila optimalizovat rychlost webu. Všechny triky vám prozradím rychlostí blesku!

Bude ten web responzivní?

Budete vědět, jak s jistotou reagovat na záludné otázky svých klientů. Budete vědět, co je nestandardní požadavek. Budete si jisté tím, co děláte. Budete mě mít totiž za zády 😉

VZHLED JE SOUČÁST BRANDU

A brand je to, co dělá z chlapců muže. Rozumíte mi, že? Že ne? Nebojte, to taky probereme.

Díky mentoringu získáte zdravou sebedůvěru

Dodám vám důvěru v sebe sama a v to, že děláte věci správně, i když ve všech odborných článcích, a dokonce i v kurzech o webech říkali něco jiného.

 

 

Je skvělé mít za zády někoho, na koho se můžu s důvěrou obrátit v podstatě s čímkoli. S Bárou budeme pokračovat dál a věřím, že pod jejím vedením se zlepším natolik, abych mohla časem stavět sama i složitější weby.“ Monika Boušková

 

 

 

Přečíst začátky Moniky Bouškové

„Za mou pracovní kariéru je Bára bez přehánění asi nejpodstatnější člověk, kterého jsem potkala. Díky ní se posouvám mílovými kroky ke svému snu – umět stavět weby.  

S Bárou probíráme cokoliv – od nejlepšího hostingu, přes instalaci WordPressu a praktické pomůcky při mé práci, až po nacenění mých služeb. Dostáváme se ale i k mým obavám a limitujícím přesvědčením (money mindset) vyplouvajících na povrch.  

Bára vše vysvětluje věcně, jednoduše, srozumitelně a trpělivě. Komunikujeme spolu přes e-mail nebo messenger (v případě kratších rad), což je super, protože se ke všemu můžu vracet. Vždy, když se na ni obrátím s dotazem, ochotně mi odpoví a poradí, vysvětlí co udělat a hlavně proč. A ani nebudu zmiňovat její pracovní návody – lepší a jednodušší návod nemá ani IKEA.

Kdybych s Bárou nezačala spolupracovat, nejspíš bych buď ještě přemýšlela, jak monetizovat svou zálibu ve vkládání textů na weby, nebo bych navždy nabízela jenom to. Bára ale ve mě nejspíš uviděla potenciál a já jsem jí neskonale vděčná, že se rozhodla mě mentorovat a posouvat dál.“

Za dva a půl měsíce mého mentorování se Monika posunula a dnes dokáže:

  • pracovat s vizuálním editorem,
  • položit základ novému webu (výběr hostingu, instalace WordPressu až po jeho základní nastavení i nastavení nejnutnějších pluginů),
  • postavit vlastní jednoduchý web
  • vypustit do světa službu IT virtuální asistentky,
  • získat 2 reálné klienty + několik potenciálních, kde z různých důvodů čekáme na začátek spolupráce,
  • reálně vydělávat peníze.

„Posouváme se společně od jednoduchých zadání až po ty složitější a já jsem si díky Báře víc a víc jistá tím, co jak udělat (a hlavně správně a smysluplně). Je skvělé mít za zády někoho, na koho se můžu s důvěrou obrátit v podstatě s čímkoli a hlavně s vědomím, že mi poradí nebo mě nasměruje dle svých nejlepších zkušeností. S Bárou budeme pokračovat dál a věřím, že pod jejím vedením se zlepším natolik, abych mohla časem stavět sama i složitější weby.“

Naučila by se Monika weby stavět sama?

„Nejspíš ano, základy jsem měla, myslím, poměrně solidní. Ale trvalo by to nesrovnatelně déle a to ještě pouze za předpokladu, že bych se nezasekla někde cestou a nevzdala to. Všechno jde rychleji a plynuleji, nemluvě o obrovské (psychické i praktické) podpoře z její strany. Bára mi pomohla nasadit dračí křídla a já jsem sama zvědavá, kam až nás zanesou.“

Časová posloupnost:

14. 7. jsem Moniku naučila vkládat texty na weby se systémem Divi. Od té chvíle měla první platící klientku, co se naší spolupráce týká.

5. 9. jsem ji naučila bezchybně nainstalovat WordPress se šablonou a pluginy a veškerým nastavením.

25. 9. Monika dokončila svůj web a o týden později začala nabízet své služby virtuální asistentky v oblasti webu.

20.9. První kontinuální klient na dlouhodobou spolupráci, tvorba landing page, propojení s e-mailingovým systémem, přenastavila magnety a připravila grafické podklady pro sdílení na sociálních sítích.

– Monika Boušková – Asistentka pro váš web

Za tyhle ceny už to dlouho nebude

Tohle není levný marketingový trik jako z teleshoppingu. Pravda je taková, že nechci stát na místě, a tak investuju do svého dalšího vzdělávání a studia. S výší mého vzdělání i investic do něj však budou muset trochu povyrůst i mé ceny. 

Poznejme se

Na první schůzce probereme, co očekáváte a co vám můžu nabídnout. Nastavíme si spolupráci a pozvolna začneme pracovat na vašem webovém byznysu.

Úvodní schůzka je nezávazná a slouží nám oběma, takže půlku z běžné hodinové sazby 2 000,- platím já. 

1h hovor – 1 000 Kč

Mentoring

Podle toho, co jsme si nastavily na našem úvodním setkání, začneme pracovat na splnění vašeho cíle. 

Bude vám vyhovovat osobní setkání nebo všechno probereme přes Skype? Je to na vás. 

2 000 Kč/hod

První pomoc

Jste se silami v koncích a nutně potřebujete rychlou radu mimo mentoring? Poradím vám rychleji a spolehlivěji než Google!

A pokud vám nedokážu pomoct, nebudu to počítat. To je fér, ne? 

 

 jednorázová do 10 minut – 400 Kč

1h odečítaná po  5 minutách
2 000 Kč

 

Zpětná vazba

Nejste má mentee, ale chtěla byste znát odborný názor na svůj projekt? Podívám se mu na zoubek a poradím vám, jak ho vyladit k dokonalosti. 

1h hovor – 2 400 Kč

Za 3 hodiny mentoringu budete vědět, jak vydělat první peníze tvorbou webu

Stojím si za tím, že po kvalitní práci musí následovat kvalitní odměna. Můj cíl je, abyste začaly alespoň na 500 Kč/hod.

Zní to dobře?

Pojďme se domluvit

Nemáte rádi formuláře? Napište mi přímo: bara@vlaskova.cz

Hledáte netoxickou skupinu o webech?

Takovou, která……? Já ji nenašla, a tak jsem ji založila. 

Přidejte se do mé facebookové skupiny Webdesignérky.

Pin It on Pinterest