Nástroje, které mi usnadňují práci

Návody pro klienty

loom.com – určité použití zdarma, platím si – videonahrávky obrazovky s možností mého komentáře a kamerou. U aplikace nainstalované v pc navíc zaznamenává i kliknutí (zvýrazní ho). Nahrávám s ním klientům komentáře k návrhům, nebo návody k webu. Navíc má dost jednoduchý editor pro vystříhání nepovedených částí nahrávky, nebo sloučení více nahrávek dohromady

scribehow.com – používám zdarma, placenou verzi jsem zatím nepotřebovala – nástroj, který zaznamenává pomocí screenshotů kroky, které děláte. Vytvoří step-by-step návod, který potom můžete doplnit o vlastní body a připomínky. Vytvářím návody klientům. A nebo zákazníkům klientů.

Userguiding.comUsetiful.com – tady zatím nemám vybraného favorita. Můžete vytvořit návod, který implementujete do webu. Oba jdou nainstalovat i na wordpress (ale jde to i vložením kódu). U userguiding už jsem si vyzkoušela, že ho jde implementovat i do administrace wordpressu. Klientka byla z průvodce, jak přidat produkt s variantami, nadšená. Pro uživatele je to snazší, než video, které musí pauzovat a opticky hledat, co po nich vlastně chceme. Určitě ho začnu implementovat klientům i na členské sekce a kurzy.

Project plannery

Sunsama.com – na 14 dní lze vyzkoušet zdarma, pak do 500 měsíčně – dá se propojit s e-mailem a kalendářem. Používám jí jako nabušený to-do list a chytrý kalendář. Tím, že umí importovat e-maily, si z e-mailů rovnou dělám úkoly, které pak stopuju. Úkoly si nandám do kalendáře podle mého odhadu a pokud ho splním dřív, začně se mi další úkol, kalendář se automaticky posouvá podle toho, co tam přidám. Hlídá mi, abych to nepřepálila a automaticky mi vybere úkoly, které lze ještě odložit na druhý den. Bohužel neumí integraci s togglem a nemá moc pokročilé exporty. Takže teď fakturuju zase trochu ručně. Pořád mi to za to ale stojí.

Grafika a návrhy

Figma.com a figjam – jestli je ještě nepoužíváte, tak co děláte? A jestli chcete začít, mám pro vás minikurz: Základy figmy

Další nástroje jsem zmínila zde: AI nástroje pro webaře, z nich bych vybrala hlavně relume a pi.ai

Písma

Kromě google, který používáte asi všichni, ráda chodím do fontshare.com a na awwwards.

Analytika

Kromě google analytics používám hotjar.com. Umí nahrávky, takže vám může pomoci vychytat, proč zákazníci odejdou ze stránky produktu, nebo z košíku. Taky můžete na web přidat krátký dotazník, nebo měření spokojenosti.

Pin It on Pinterest