O mně

Na začátku byli koně…

Psal se rok 2004. Bylo mi jedenáct, v Americe vznikal Facebook a já právě vytvořila svůj první web. Šlo vlastně o katalog mých nejoblíbenějších koňských plemen. Pomáhal mi s ním táta, který se webům sám věnoval.

Právě koně mě přivedli k mému obrovskému koníčku – webům. Po střední jsem nastoupila na školu informačních technologií, kde jsem se perfektně naučila, jak funguje internet, a programovala jak divá (Bára).

Praxe mě nadchla

Pro svou praxi jsem si vyhlídla studio známé tím, že v něm praktikanti jen nevaří kafe, ale pracují na skutečných projektech. Získala jsem bohaté zkušenosti a spolupracovala na desítkách projektů. A spokojenost byla k mé radosti oboustranná. Studio mi nabídlo spolupráci a zaštítilo i mou absolventskou práci. 

Mé studium školou neskončilo. Mám za sebou kurz Strategický webdesign, Copytriky, kurzy od The Futur a těším se na svůj první WordCamp. Neustále něco čtu a studuju. Fascinuje mě psychologie věnující se chování lidí na internetu. 

„Co se naučím, to přenáším do praxe“

Co dělám offlline?

Kreslím, mačkám spoušť foťáku, křižuju rodnou Šumavu, zapáleně degustuju výběrovou kávu, zašívám se v knihovně v oddělení s naučnou literaturou a sním o tom, že budu chvíli žít v obytném autě a projedu s ním všechna česká města. S počítačem v batohu samozřejmě. 😉 

A mimochodem – věta „Jsem ajťačka“ dokáže skvěle prolomit ledy a vzbudit zvědavost. Nás žen v IT je totiž pořád jako šafránu. 🙂

Baví mě

Zero waste, slow fashion, pěší turistika, jóga, minimalismus, fotografie a video, ilustrace, anime, zaklínač a slovanské pohanské postavy, videohry, deskové hry, IT a počítače, naučná literatura, papírnictví, dobré jídlo, gin a především káva.