O mně
Na začátku byli koně…

Psal se rok 2004. Bylo mi jedenáct, v Americe vznikal Facebook a já právě vytvořila svůj první web. Šlo vlastně o katalog mých nejoblíbenějších koňských plemen. Pomáhal mi s ním táta, který se webům sám věnoval.

Právě koně mě přivedli k mému obrovskému koníčku – webům. Po střední jsem nastoupila na školu informačních technologií, kde jsem se perfektně naučila, jak funguje internet, a programovala jak divá (Bára).

Praxe mě nadchla

Pro svou praxi jsem si vyhlídla studio známé tím, že v něm praktikanti jen nevaří kafe, ale pracují na skutečných projektech. Získala jsem bohaté zkušenosti a spolupracovala na desítkách projektů. A spokojenost byla k mé radosti oboustranná. Studio mi nabídlo spolupráci a zaštítilo i mou absolventskou práci. 

Mé studium školou neskončilo. Mám za sebou kurz Strategický webdesign, Copytriky, kurzy od The Futur a těším se na svůj první WordCamp. Neustále něco čtu a studuju. Fascinuje mě psychologie věnující se chování lidí na internetu. 

Co dělám offlline?

Kreslím, mačkám spoušť foťáku, křižuju rodnou Šumavu, zapáleně degustuju výběrovou kávu, zašívám se v knihovně v oddělení s naučnou literaturou a sním o tom, že budu chvíli žít v obytném autě a projedu s ním všechna česká města. S počítačem v batohu samozřejmě. 😉 

A mimochodem – věta „Jsem ajťačka“ dokáže skvěle prolomit ledy a vzbudit zvědavost. Nás žen v IT je totiž pořád jako šafránu. 🙂

„Co se naučím, to přenáším do praxe“

Baví mě

Zero waste, slow fashion, pěší turistika, jóga, minimalismus, fotografie a video, ilustrace, anime, zaklínač a slovanské pohanské postavy, videohry, deskové hry, IT a počítače, naučná literatura, papírnictví, dobré jídlo, gin a především káva.