O mně

Jak to začalo?

Psal se rok 2004. Bylo mi jedenáct, v Americe vznikal Facebook a já právě vytvořila svůj první web. Šlo vlastně o katalog mých nejoblíbenějších koňských plemen. Pomáhal mi s ním táta, který se webům sám věnoval.

Po střední jsem vystudovala IT, kde jsem se perfektně naučila, jak funguje internet, a programovala jak divá (Bára).

Pro svou praxi jsem si vyhlídla studio známé tím, že v něm praktikanti jen nevaří kafe, ale pracují na skutečných projektech. Získala jsem bohaté zkušenosti a spolupracovala na desítkách projektů. A spokojenost byla k mé radosti oboustranná. Studio mi nabídlo spolupráci a zaštítilo i mou absolventskou práci.

Mé studium školou neskončilo. Momentálně studuji na Masarykově univerzitě Design informačních služeb a jednou ze mě bude studovaný designér.

„Weby vám mají plnit cíle, ne přidělávat práci“

Co dělám offlline?

Kreslím, mačkám spoušť foťáku, křižuju rodnou Šumavu, zapáleně degustuju výběrovou kávu, zašívám se v knihovně v oddělení s naučnou literaturou a sním o tom, že budu chvíli žít ve Španělsku, což už se mi na chvíli splnilo.

A mimochodem – věta „Jsem ajťačka“ dokáže skvěle prolomit ledy a vzbudit zvědavost. Nás žen v IT je totiž pořád jako šafránu. 🙂

Neziskové aktivity

Jsem zakládajícím členem spolku pro lidi s ADHD v dospělosti Akrasia, kde se starám o web, marketing, design a změnu systému.

Pokud máte neziskový projekt, se kterým chcete pomoct, nabízím svůj čas v menším měřítku v rámci konzultací, přednášek/školení nebo webu menšího rozsahu. Témata, která ráda podpořím jsou témata zabývající se duševním zdravím, sexuálního a domácího násilí, hospicová péče, pomoc lidem v nouzi, podpora vzdělávání a podobné.

Baví mě

Zero waste, slow fashion, pěší turistika, jóga, minimalismus, fotografie a video, ilustrace, anime, zaklínač a slovanské pohanské postavy, videohry, deskové hry, IT a počítače, naučná literatura, papírnictví, dobré jídlo, gin a především káva.

Web, ze kterého budete nadšení?

Jak takový web vypadá?

O čem píšu?

Pin It on Pinterest