Zazálohování WordPress webu k sobě na disk za 5 minut

2. 03. 2022 | Zlepšete svůj web

Záloha

 1. Přihlásíte se do administrace webu.
 2. Nainstalujete plugin (v menu Pluginy -> Instalace pluginů) All in one WP migration.
 3. Aktivujete tento plugin.
 4. Objeví se vám nová položka v levém menu s názvem All in one WP migration – zde kliknete na Exportovat.
 5. Můžete vyloučit třeba spamové komentáře a revize příspěvků. Jinak vše doporučuji nechat odškrtnuté.
 6. Kliknete na „Exportovat do“ a vyberete „Souboru“.
 7. Proběhne sbalení všech dat a po doběhnutí vám to ukáže možnost stáhnout soubor s koncovkou .wpress – soubor si stáhněte a bezpečně uchovejte.

Ideální je před takovou akcí mít aktualizovaný web.

Videonávod: Export webu

Obnova

V případě, že by došlo ke smazání vašeho webu, tak je potřeba nainstalovat znovu WordPress, znovu nainstalovat tento plugin All in one WP migration a tentokrát kliknete na Importovat a soubor tam nahrajtete.

Tím web obnovíte do stavu této zálohy. Zřejmě k tomu budete stejně potřebovat webaře, ale tuto informaci vám píšu proto, abyste věděli, co mu máte říct, jak ten soubor vznikl a jak ho použít.

Možné problémy

 • Záloha by mohla být vadná = udělejte si pro jistotu dvě = dva soubory. Stalo se mi to jednou, přesto je lepší se pojistit.
 • Verze PHP by měla být při importu stejná, jako byla při exportu. Bylo by dobré si tento údaj zjistit a poznamenat, klidně do názvu souboru, ať to pak nehledáte. Verzi PHP najdete v administraci vašeho webu Nástroje – Stav webu tam přepnete na Informace a zde rozbalíte položku Server. Tam je napsaná Verze PHP.
 • Pokud je váš web větší než 512 MB, při obnově budete potřebovat placenou verzi pluginu. Stojí 69 USD, což je zanedbatelná částka oproti tvorbě nového webu.
 • Pokud používáte UpdraftPlus na zálohy, tak se vám vyexportují v souboru také. Je zbytečné mít zálohu v záloze a pravděpodobně kvůli tomu přesáhnete limit 512 MB. Video jak to obejít najdete níže.
Videonávod: vyloučení složek UpdraftPlus z All in one WP migration
Bára Vlášková

Bára Vlášková

Web, marketing a mentoring

Můj blog je o mně, mých zkušenostech a zájmech. Někdy píšu tak, jak mi huba narostla, někdy píšu pro vás, abyste se dozvěděli, jak to s tím webem vlastně je.

O mně

Mohlo by vás zajímat

Smlsněte si na blogu – Skenování

Znáte to, jak se vám sbíhají sliny, když vidíte dokonale nachystanou sváteční snídani? Očima nejen jíme, ale i si vybíráme, co budeme číst. V této sérii se rozepíšu o tom, jak udělat váš blogový článek neodolatelný k přečtení. Série Smlsněte si na blogu...

Smlsněte si na blogu – Kontrast

Ten úžasný dezert máte přímo před sebou, je výborný, přesně tak jak jste si ho představovali v té vitríně, ale už začíná být trochu hutný a monotónní. Když v tom zjistíte, že v sobě má ukrytou náplň. Jemnou, rozplývající se na jazyku, která přišla v ten správný...

Smlsněte si na blogu – Výzva k akci

Chutná vám ten dort? A nedáte si ještě kávu? Ale co by ne, když už jsem tady, dort je famózní, káva bude také. Série Smlsněte si na blogu Skenování – aby se lidé v textu neztratiliKontrast – moment překvapeníZarovnání – servírujte text přehledněČitelnost –...