Zazálohování WordPress webu k sobě na disk za 5 minut

2. 03. 2022 | Zlepšete svůj web

Záloha

 1. Přihlásíte se do administrace webu.
 2. Nainstalujete plugin (v menu Pluginy -> Instalace pluginů) All in one WP migration.
 3. Aktivujete tento plugin.
 4. Objeví se vám nová položka v levém menu s názvem All in one WP migration – zde kliknete na Exportovat.
 5. Můžete vyloučit třeba spamové komentáře a revize příspěvků. Jinak vše doporučuji nechat odškrtnuté.
 6. Kliknete na „Exportovat do“ a vyberete „Souboru“.
 7. Proběhne sbalení všech dat a po doběhnutí vám to ukáže možnost stáhnout soubor s koncovkou .wpress – soubor si stáhněte a bezpečně uchovejte.

Ideální je před takovou akcí mít aktualizovaný web.

Videonávod: Export webu

Obnova

V případě, že by došlo ke smazání vašeho webu, tak je potřeba nainstalovat znovu WordPress, znovu nainstalovat tento plugin All in one WP migration a tentokrát kliknete na Importovat a soubor tam nahrajtete.

Tím web obnovíte do stavu této zálohy. Zřejmě k tomu budete stejně potřebovat webaře, ale tuto informaci vám píšu proto, abyste věděli, co mu máte říct, jak ten soubor vznikl a jak ho použít.

Možné problémy

 • Záloha by mohla být vadná = udělejte si pro jistotu dvě = dva soubory. Stalo se mi to jednou, přesto je lepší se pojistit.
 • Verze PHP by měla být při importu stejná, jako byla při exportu. Bylo by dobré si tento údaj zjistit a poznamenat, klidně do názvu souboru, ať to pak nehledáte. Verzi PHP najdete v administraci vašeho webu Nástroje – Stav webu tam přepnete na Informace a zde rozbalíte položku Server. Tam je napsaná Verze PHP.
 • Pokud je váš web větší než 512 MB, při obnově budete potřebovat placenou verzi pluginu. Stojí 69 USD, což je zanedbatelná částka oproti tvorbě nového webu.
 • Pokud používáte UpdraftPlus na zálohy, tak se vám vyexportují v souboru také. Je zbytečné mít zálohu v záloze a pravděpodobně kvůli tomu přesáhnete limit 512 MB. Video jak to obejít najdete níže.
Videonávod: vyloučení složek UpdraftPlus z All in one WP migration
Bára Vlášková

Bára Vlášková

Web, marketing a mentoring

Můj blog je o mých zkušenostech o webech, designu a online marketignu. Právě jsem začala studovat Design informačních služeb na MUNI, tak se máte na co těšit. Někdy píšu tak, jak mi huba narostla, někdy píšu pro vás, abyste se dozvěděli, jak to s tím webem vlastně je.

O mně

Mohlo by vás zajímat

Smlsněte si na blogu – Čitelnost

Rozhodli jste se upéct podle mého receptu a i když jste všechny předchozí kroky dodržely, pořád to vypadá, tak nějak… splácaně? Možná jen potřebujete provětrat prostor. Série Smlsněte si na blogu Skenování – aby se lidé v textu neztratiliKontrast – moment...

Smlsněte si na blogu – Skenování

Znáte to, jak se vám sbíhají sliny, když vidíte dokonale nachystanou sváteční snídani? Očima nejen jíme, ale i si vybíráme, co budeme číst. V této sérii se rozepíšu o tom, jak udělat váš blogový článek neodolatelný k přečtení. Série Smlsněte si na blogu...

Smlsněte si na blogu – Výzva k akci

Chutná vám ten dort? A nedáte si ještě kávu? Ale co by ne, když už jsem tady, dort je famózní, káva bude také. Série Smlsněte si na blogu Skenování – aby se lidé v textu neztratiliKontrast – moment překvapeníZarovnání – servírujte text přehledněČitelnost –...

Pin It on Pinterest