Zazálohování WordPress webu k sobě na disk za 5 minut

2. 03. 2022 | Zlepšete svůj web

Záloha

 1. Přihlásíte se do administrace webu.
 2. Nainstalujete plugin (v menu Pluginy -> Instalace pluginů) All in one WP migration.
 3. Aktivujete tento plugin.
 4. Objeví se vám nová položka v levém menu s názvem All in one WP migration – zde kliknete na Exportovat.
 5. Můžete vyloučit třeba spamové komentáře a revize příspěvků. Jinak vše doporučuji nechat odškrtnuté.
 6. Kliknete na „Exportovat do“ a vyberete „Souboru“.
 7. Proběhne sbalení všech dat a po doběhnutí vám to ukáže možnost stáhnout soubor s koncovkou .wpress – soubor si stáhněte a bezpečně uchovejte.

Ideální je před takovou akcí mít aktualizovaný web.

Videonávod: Export webu

Obnova

V případě, že by došlo ke smazání vašeho webu, tak je potřeba nainstalovat znovu WordPress, znovu nainstalovat tento plugin All in one WP migration a tentokrát kliknete na Importovat a soubor tam nahrajtete.

Tím web obnovíte do stavu této zálohy. Zřejmě k tomu budete stejně potřebovat webaře, ale tuto informaci vám píšu proto, abyste věděli, co mu máte říct, jak ten soubor vznikl a jak ho použít.

Možné problémy

 • Záloha by mohla být vadná = udělejte si pro jistotu dvě = dva soubory. Stalo se mi to jednou, přesto je lepší se pojistit.
 • Verze PHP by měla být při importu stejná, jako byla při exportu. Bylo by dobré si tento údaj zjistit a poznamenat, klidně do názvu souboru, ať to pak nehledáte. Verzi PHP najdete v administraci vašeho webu Nástroje – Stav webu tam přepnete na Informace a zde rozbalíte položku Server. Tam je napsaná Verze PHP.
 • Pokud je váš web větší než 512 MB, při obnově budete potřebovat placenou verzi pluginu. Stojí 69 USD, což je zanedbatelná částka oproti tvorbě nového webu.
 • Pokud používáte UpdraftPlus na zálohy, tak se vám vyexportují v souboru také. Je zbytečné mít zálohu v záloze a pravděpodobně kvůli tomu přesáhnete limit 512 MB. Video jak to obejít najdete níže.
Videonávod: vyloučení složek UpdraftPlus z All in one WP migration
Bára Vlášková

Bára Vlášková

Web, marketing a mentoring

Můj blog je o mých zkušenostech o webech, designu a online marketignu. Právě jsem začala studovat Design informačních služeb na MUNI, tak se máte na co těšit. Někdy píšu tak, jak mi huba narostla, někdy píšu pro vás, abyste se dozvěděli, jak to s tím webem vlastně je.

O mně

Mohlo by vás zajímat

Tipy pro fotografy – Jak nafotit, komprimovat a dodávat fotografie pro web

Inspirace pro všechny, kdo chtějí mít skvělé fotky na webu a online, ale také pro fotografy, kteří se na takové focení chystají. A samozřejmě i pro web designéry, kteří chtějí vedět, jak lépe napovědět klientům a fotografům. Kompozice fotek Nechte prostor pro text...

První web si klidně naklikejte sami

Web designérka vám jde říkat, abyste dělali její práci? Vysvětlím a hned potom vám popíšu, jak si web vytvořit ve 4 dnech. Což znamená práci na 1-4 hodiny. Záleží, jak moc si budete chtít vyhrát. První web Začali jste podnikat. Zijšťujete, co vše musíte a nesmíte a do...

Fotky a ilustrace na web

Co takhle pár tipů na kvalitní fotky a pěkné ilustrace? Možnosti? Vlastní fotografie Placené fotobanky Free fotobanky Ilustrace 1. Vlastní fotografie Vždy, vždy, vždy budu doporučovat vlastní, profesionální fotky. Web si klidně postavte na té nejzákladnější...

Pin It on Pinterest